| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Rattan |
| Collection | Luana |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6198-GRY |
| MPN | MOD-6198-GRY |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Fabric | Rattan |
Check the listing for details. Modway Luana Cane Rattan and Rubberwood Queen Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 174.72 USD. Transport yourself to warm breezes and calming serenity with the Luana Cane Woven Rattan Queen Headboard. Fusing mid-century modernity with tropical vibes, this queen size headboard features a beautiful cane pattern that offers the design an airy, organic aesthetic. Adapting to almost any decor theme with the option of interchangeable bed frames, this queen size headboard is compatible with the Billie and Margo bed frame collections for a customized look that's easily interchangeable. This headboard for queen beds features a window pane design along the meticulous woven rattan and is crafted with solid rubberwood for lasting durability. Refresh your bedroom with customizable bedroom furniture. Assembly required.Features:Materials: Woven cane rattan, rubberwoodFinish: GrayWindow pane detailInterchangeable bed frame optionsSpecifications:Product Dimensions: 22.5"H x 61"W x 1.5"DProduct Weight: 12 lbs