| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6276-TEA |
| Color | Teal |
| Type | Headboards |
| Item Height | 60 in |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 39 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Performance Velvet |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Twin |
Check the listing for details. Modway Noelle Performance Velvet Twin Headboard in Teal. Color: Teal, Condition: New. Listed at 75.91 USD. Modway Noelle Performance Velvet Twin Headboard in Teal Item Description Refresh a guest bedroom, kid's room, or college dorm with the luxurious style of the Noelle Performance Velvet Twin Headboard. Abounding in glam deco style, this twin headboard features a modern twist on classic channel tufting with velvety panels ascending upwards in an arching design. This twin headboard comes upholstered in soft, stain-resistant performance velvet upholstery that grants rich texture to the elegant form. With a sturdy construction and adjustable height, this headboard for twin beds is densely padded with foam to create a comfortable spot to sit back and relax while reading, lounging, or watching TV in bed. Set Includes: One - Noelle Twin Headboard Features: Glam Deco Twin Headboard Vertical Channel Tufting Performance Velvet Polyester Upholstery Durable Stain-Resistant Fabric Dense Foam Padding Mounts in Five Locations Dimensions: Overall Product Dimensions: 3"L x 39"W x 49.5 - 60"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520