| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Leather |
| Collection | Phoebe |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5387-BLK |
| Color | Black |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 80" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Modway Phoebe Faux Leather Upholstered King Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 149.34 USD. Enhance your bedroom with the elegantly designed Phoebe Headboard in Vinyl. Minimalist and chic, Phoebe transforms with sleek lines and a stunning nail button trim accented in silver. Phoebe features a solid wood frame, adjustable black coated metal legs, fine vinyl upholstery, and dense foam padding for ultimate support. Fully Compatible with Sharon, Sherry and Helen Platform Bed Frames. Set Includes: One - Phoebe King HeadboardFeatures:Finish: BlackFine Vinyl UpholsterySolid Wood FrameSilver Accent Copper ButtonsParticleboard PanelDense Foam PaddingMounts in Four LocationsAssembly RequiredSpecifications:Overall Product Dimensions: 47.5" H x 79.5" W x 3" DOverall Product Weight: 35 lbs