| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Collection | Region |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Modway Region Linen Fabric Upholstered Full Headboard in Ivory |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Region Linen Fabric Upholstered Full Headboard in Ivory |
| Installation | Yes |
| UPC | 0848387035143 |
| Brand | Modway |
| Pattern | Region |
| Type | Headboard |
| Size | Full |
| Color | Ivory |
| Model | MOD-5217-IVO |
| Style | Modern |
| MPN | MOD-5217-IVO |
| Features | Contemporary headboard Elegant expansive design Fine linen upholstering Particleboard with solid wood poles Mounts in 4 Locations, Eco Friendly, Nailhead Detail, Wall Mounted, Wall Mounted, nailhead detail, Eco-Friendly |
| Material | Wood |
Check the listing for details. Modway Region Linen Fabric Upholstered Full Headboard in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 131.99 USD. Enhance your bed of choice with a spaciously designed Modway Region Linen Fabric Upholstered Full Headboard. Contemporary headboard. Fine linen upholstering. Product Weight: 18.