| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5211-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Headboards |
| Item Height | 48 in |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 62 in |
| Material | Upholstered |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Queen |
Check the listing for details. Modway Region Linen Fabric Upholstered Queen Headboard in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 90.48 USD. Modway Region Linen Fabric Upholstered Queen Headboard in Ivory Item Description Enhance your bed of choice with a spaciously designed Modway Region Linen Fabric Upholstered Queen Headboard. Region Queen Headboard captures the expansive moments of restful nights with an elegance that doesn’t detract from the simplicity of the design. Made of particleboard with solid wood poles and fine linen fabric upholstery, rejoice with a contemporary design that admirably complements your contemporary décor and most queen beds. Set Includes: One - Region Queen Headboard Features: Contemporary headboard Elegant, expansive design Fine linen upholstering Particleboard with solid wood poles Dimensions: Overall Product Dimensions: 3"L x 62"W x 48"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 47.5"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 25"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 45"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 22.5"H Moun Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520