| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Indonesia |
| Material | Wood |
| Collection | Render |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-3860-OAK-WHI |
| MPN | EEI-3860-OAK-WHI |
| Color | Oak |
| Type | Bathroom Vanities |
| Style | Modern |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 18" |
| Category | Bathroom Vanities |
| Fabric | Wood |
Check the listing for details. Modway Render Modern Style Wood Bathroom Vanity in Oak and White. Color: Oak, Condition: New. Listed at 281.47 USD. Tap into mid-century aesthetics with the Render Vanity. Render Bathroom Vanity features a durable particleboard frame with smooth walnut grain laminate, four tapered wood legs, and adjustable storage shelf behind two soft-close hinged doors. A curved basin and integrated countertop with three faucet holes create sleek lines and crisp design for an edgy style designed to meet your needs. Boasting a mid-century modern style this vanity features a solid construction with a pleasing look and practical functionality. 8" centerset faucet holes. Assembly required and fixtures not included.Features:Materials: WoodFinish: Oak, whiteIntegrated countertopAdjustable storage shelfMid-century modern styleWalnut grain vanityDual soft-close doorsSpecifications:Product Dimensions: 32.5"H x 24.5"W x 18.5"DProduct Weight: 47 lbs