| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Render |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-7111-CHA |
| MPN | MOD-7111-CHA |
| Color | Charcoal |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 79" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Modway Render Wall Mount Modern Wood King Headboard in Charcoal |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Render Wall Mount Modern Wood King Headboard in Charcoal |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654280309 |
Check the listing for details. Modway Render Wall Mount Modern Wood King Headboard in Charcoal. Color: Charcoal, Condition: New. Listed at 305.58 USD. Tap into mid-century aesthetics with the Render Wall-Mount King Headboard. Mid-Century King Headboard. Finish: Charcoal. Smooth Wood Grain Laminate. Material: Wood.