| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Render |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-7061-OAK |
| MPN | MOD-7061-OAK |
| Color | Oak |
| Size | Twin Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 40" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Modway Render Wall Mount Wood Twin Headboard with Mounting Hardwa |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Render Wall Mount Wood Twin Headboard with Mounting Hardwa |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654248101 |
Check the listing for details. Modway Render Wall Mount Wood Twin Headboard with Mounting Hardware in Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 190.07 USD. Tap into mid-century aesthetics with the Render Wall-Mount Twin Headboard. Mid-Century Twin Headboard. Finish: Oak. Smooth Wood Grain Laminate. Material: Wood.