| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6153-WHI |
| Color | White |
| Type | Headboards |
| Item Height | 40.5 in |
| Item Length | 54.5 in |
| Item Width | 1.5 in |
| Material | Metal |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Full |
Check the listing for details. Modway Sage Modern Farmhouse Metal Full Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 65.68 USD. Modway Sage Modern Farmhouse Metal Full Headboard in White Item Description Bring in an energizing focal point to your teenager's bedroom or guest room with the Sage Metal Full Headboard. Inspired by the charm of modern farmhouse style, this metal headboard exudes vintage appeal and rustic grace. Create a neutral backdrop for bedding and sham styles of all types with Sage. Crafted with powder-coated iron for a sturdy, lasting construction, this height-adjustable headboard features seven mounting positions and fits most full size bed frames. Assembly Required. Set Includes: One - Sage FullHeadboard Features: Metal Full Headboard Powder Coated Iron Construction Modern Farmhouse Style Height Adjustable Seven Mounting Positions Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 54.5"L x 1.5"W x 40.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520