| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5147-WHI |
| Color | White |
| Type | Headboards |
| Item Height | 52.5 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 56 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Material | Upholstered Vinyl |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Full |
Check the listing for details. Modway Tufted Upholstered Faux Leather Square Full Size Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 87.84 USD. Tufted Upholstered Faux Leather Square Full Size Headboard in White Item Description Add elegance to your bedroom with the Modway Lily Full Upholstered Faux Leather Tufted Headboard. Designed with just the right amount of grace, Lily is made from fiberboard, plywood, and soft faux leather upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Perfect for contemporary and modern bedrooms, sleep soundly with this headboard for full beds. Lily Full Headboard is a piece that imparts a sense of tranquility amidst an impressive backdrop of style. Set Includes: One - Lily Full Headboard Features: Elegantly tufted headboard Fits full size beds Deep tufting with stylish trim Smooth vinyl upholstering Fiberboard and plywood frame Full Wood Post distance - 52.95 inches Dimensions: Overall Product Dimensions: 3.5"L x 56"W x 45 - 52.5"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 52.5"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 50"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520