| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-6996-NAV |
| Color | Navy |
| Type | Beds |
| Item Height | 36 in |
| Item Length | 81.5 in |
| Item Width | 57.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Frame Material | Performance Velvet |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | One - Patience Channel Tufted Performance Velvet Full/Queen One - |
| Size | Full |
| UPC | 889654268543 |
Check the listing for details. Modway Yasmine Channel Tufted Performance Velvet Full Platform Bed in Navy. Color: Navy, Condition: New. Listed at 314.05 USD. The well-crafted poplar wood slat support system features a reinforced center beam and two support legs, granting endless support and eliminating the need for a box spring. Assembly required. Weight Capacity: 800 lbs.