| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | OSAMU |
| Brand | Moe's Home Collection |
| Model | BC-1104-24 |
| MPN | BC-1104-24 |
| Color | Natural |
| Type | Nightstands |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 17" |
| Item Length | 15" |
| Category | Nightstands |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Moe's Home Collection Osamu Nightstand |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Nightstands |
| Compatible Brand | Moe's Home Collection |
| Product | Moe's Home Collection Osamu Nightstand |
| Installation | Yes |
| UPC | 840026433570 |
Check the listing for details. Moe's Home Collection Osamu Nightstand. Color: Natural, Condition: New. Listed at 320.62 USD. Easy, beautiful storage for the bedroom. Minimalism is captured naturally with the Osamu nightstand in solid white oak. Open for more, Osamu features an open display area for easy reach of your books, notes and treasures, while its single soft-close drawer will keep all nightly necessities on-hand.