| Manufacturer | Moen |
|---|---|
| UPC | 0026508228395 |
| Installation | Deck Mounted |
| Shape | High Arc |
| Spout Height | 8-9 in |
| Color | Black |
| Number of Faucet Handles | 1 |
| MPN | 5995BL |
| Material | Brass |
| Item Length | 6.50 in |
| Suitable For | Kitchen Sink |
| Faucet Hole Spacing | 4 in |
| Brand | Moen |
| Faucet Mounting Type | Single-Hole |
| Type | Kitchen Faucet |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Item Height | 14 in |
| Features | Pull-Out |
| Handle Type | Lever |
| Room | Kitchen |
| Finish | Silk Steel |
| Item Width | 10.25 in |
| Item Weight | 5.65 |
| Product Line | Moen Arbor |
Check the listing for details. Moen 5995BL Arbor One Handle High Arc Pulldown Bar Faucet w/Reflex Matte Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 177.17 USD.