| Installation | Wall Mounted |
|---|---|
| Number of Spray Patterns | 1 |
| Number of Faucet Handles | 1 |
| Material | Metal, Chrome |
| Item Length | 2 in |
| Shower Head Shape | Round |
| Suitable For | Shower |
| Brand | Moen |
| Shower Head Included | No |
| Temperature Control | Manual |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Item Height | 2 in |
| Manufacturer | Moen |
| Model | Moen 91888 |
| Features | Direct Fit |
| Handle Type | Lever |
| Shower Head Type | Single Function |
| Finish | Chrome |
| Room | Bathroom |
| Item Width | 2.5 in |
| UPC | 026508004852 |
Check the listing for details. Moen 91888 Chrome Volume Control (2.5" x 2" x 3"). Condition: New. Listed at 24.99 USD. It is suitable for shower use in the bathroom, and features a direct fit design for easy installation. Do what I can to help. Colors may vary slightly as it is hard to get an exact color in photos, due to lighting etc.