| Brand | Moen |
|---|---|
| Suitable For | Shower |
| Material | Metal |
| Type | Shower Trim Kit |
| Color | Chrome |
| Number of Faucet Handles | 1 |
| Finish | Chrome |
| Handle Type | Lever |
| Shower Head Shape | Round |
| Installation | Wall Mounted |
| Shower Head Included | Yes |
| Item Width | 7" |
| Item Height | 7" |
| Item Length | 4" |
| Model | Moen Chateau |
| Faucet Mounting Type | Wall Mount |
| Item Weight | 2.51 lbs |
| Manufacturer | Moen |
| Number of Spray Patterns | 1 |
| Room | Bathroom |
| Style | Modern |
| Country of Origin | United States |
| Flow Rate | 2.5 GPM |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| IsDraft | False |
Check the listing for details. Moen Chateau Positemp Shower Trim. Color: Chrome, Condition: Used, Made in United States. Listed at 68.00 USD. Little to no use. Wall-mount installation.