| Style | 1 Gang |
|---|---|
| Brand | Moes |
| Type | Switch |
| Smart Home Protocol | Zigbee |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, APP |
| Color | White |
| Material | ABS/Plastic |
| Circuit Type | Single Pole |
| Current Type | AC |
| Voltage | 100-245 V |
| Features | Timer, Remote Control, Voice Control |
| MPN | ZS-SR-USP-WH-MS |
| Operation Method | On/Off |
| Application | Light Control |
| Suitable For | Wall |
| Switch Style | Push Button/Retractive |
| Current Rating | 4-10 A |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Mounting Style | Wall |
| Interruption Type | Switch |
| Control Style | Push Button, App Control, Remote Control |
| Orientation | Vertical |
| Number of Gangs | 1/2/3/4 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
Check the listing for details. MOES 1/2/3/4 Gang Zigbee Smart Light Switch No Neutral Single Pole Alexa Google. Color: White, Condition: New. Listed at 23.79 USD. 【Note 】This zigbee smart light switch only supports 2.4GHz network not 5GHz, and requires MOES Zigbee Hub. 1/2/3/4 Gang Smart Switch Kit 1. User Manual 1. We would try our best to help you solve the problem.