| Country of Origin | Taiwan |
|---|---|
| Shape | Cube |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| MPN | SPE-158/WS |
| Year Manufactured | 2023 |
| Surround Sound Formats | 3.1 Channel |
| Item Length | 0 |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant |
| Audio Inputs | 3.5mm Jack |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Item Height | 0 |
| Features | Powerbank |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Width | 0 |
| Compatible Brand | For Acer |
| Driver Size | 1 in |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Crystal |
| California Prop 65 Warning | FD |
| Brand | PA by Monacor |
| Type | In-Wall Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | SPE-158/WS |
| Connectivity | Wired |
| RMS Power | 360 W |
| Impedance | 4 Ohms |
| Item Weight | 0.1 lbs |
Check the listing for details. MONACOR SPE-158/WS CHASSIS MOUNT SPEAKER DUAL CONE 30 WATT. Color: White, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 24.44 USD. MONACOR SPE-158/WS CHASSIS MOUNT SPEAKER DUAL CONE 30 WATT