| Current Output | 4.84 A |
|---|---|
| Solar Technology | Monocrystalline |
| Item Dimensions L X W X H | 48"l X 21.5"w X 0.08"h |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Power Source | Solar |
| Size | 48"l x 21.5"w x 0.08"h |
| Included Components | Solar Panel |
| Wattage | 100 W |
| Material Type | Polymer,aluminum Alloy |
| Upc | 816360027188 |
| Global Trade Identification Number | 00816360027188 |
| Product Dimensions | 48"l X 21.5"w X 0.08"h |
| Special Features | Flexible |
| Current Type | DC |
| Unit Type | Unit |
| Amperage Capacity | 4.84 Amps |
| Maximum Power | 100 Watts |
| Efficiency | 22% High-efficiency |
| Voltage | 12 V |
| Connector Type | MC4 |
| Features | Flexible, Extremely Flexible, Ultra Lightweight, Super Thin Lamination, Highly Durable |
| Unit Quantity | 1.0 |
| Cell Quantity | 64 |
| Pliability | Flexible |
| Color | Black/White |
| Material | Polymer, Aluminum Alloy |
| Maximum Voltage | 1000 Volts (dc) |
| Number Of Cells | 64 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Flexible Solar Panel |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Application | Marine, RV, Cabin, Van, Car, Uneven Surfaces |
| Output Voltage | 12 Volts (dc) |
| Power | 100 W |
| Upper Temperature Rating | 176 Degrees Fahrenheit |
| Item Weight | 4 Pounds |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Monocrystalline Solar Panel for Uneven Surfaces. Color: Black/White, Condition: New, Made in China. Listed at 228.59 USD. Transform your solar energy experience with our state-of-the-art Monocrystalline Solar Panel designed specifically for uneven surfaces. Why settle for the limitations of traditional solar panels?. Our Monocrystalline Solar Panel not only adapts to unconventional surfaces but does so with an elegance and functionality that modern users demand.