| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Curved |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 4.5" |
| Material | Brushed Nickel, Stainless Steel |
| MPN | MB606BN |
| Set Includes | Snap-In Style Strainer |
| Item Length | 4.5" |
| Suitable For | Shower |
| Brand | Monogram |
| Type | Drain Strainer |
| Item Height | .69" |
| Model | MONOGRAM BRASS MB606BN Snap In Shower Strainer 4-1/2" (114.3mm) D |
| Manufacturer | MONOGRAM BRASS |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Room | Bathroom |
| Item Weight | 1.5 oz |
| Item Width | 4.5" |
| UPC | 054374755400 |
Check the listing for details. MONOGRAM BRASS MB606BN Snap-In Shower Strainer 4.5" Diameter PVD Brushed Nickel. Color: Silver, Condition: New. Listed at 11.90 USD. MONOGRAM BRASS MB606BN Snap In Shower Strainer 4-1/2" (114.3mm) Diam. 3" (76.2mm) Prong to Prong PVD Brushed Nickel. PVD brushed nickel finish resists corrosion and tarnishing. Designed to fit flat shower drains for a secure fit.