| Color | Multicolor |
|---|---|
| Bag Width | 16.5" |
| Closure | Zipper |
| Handle/Strap Color | Brown |
| Size | Large |
| Handle Drop | 11" |
| Hardware Color | Silver |
| Bag Depth | 5.5" |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Exterior Color | Multicolor |
| Style | Tote |
| Features | 2-straps |
| Handmade | No |
| Pattern | Animal Print |
| Bag Height | 12.5" |
| Character | Horse |
| Handle Style | Double Straps |
| Lining Material | Fabric |
| Material | Canvas |
| Exterior Material | Canvas |
| Brand | Montana West |
| Lining Color | Brown |
| Theme | Horse |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle/Strap Material | Faux Leather |
| Product Line | Montana West |
Check the listing for details. Montana West Horse Canvas Tote Bag - NWT. Color: Multicolor, Condition: New with tags. Listed at 34.99 USD. Montana West Horse Printed Collection. Horse image print on the front. Inside of bag include a zippered pocket and 2 open pockets. An open pocket on the back. Top zipper closure. These colors can also be affected by screen display settings.