| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money back or exchange (buyer's choice) |
| Brand | MOOER |
| To Fit | Electric Guitar; Bass; Acoustic Guitar; Classical Guitar |
| MPN | Does Not Apply |
| Model | FUNKY MONKEY |
| Material | Aluminum Alloy |
| Effect Modes | Ranger, Q, Rate |
| Effect Types | Auto Wah |
| Peak modes | Hi Peak, Mid Peak and Low Peak. |
| Signal Input | 1/4″Monaural Jack (impedance: 470K Ohms) |
| Signal Output | 1/4″Monaural Jack (impedance: 100 Ohms) |
| Power Supply | DC 9V adapter (center minus plug)(not included) |
| Working Current | 128mA |
| Item Size | Approx. 3.5 * 9 * 3cm / 1.4 * 3.5 * 1.2in |
| Item Weight | Approx. 150g / 5.3oz |
| Package Size | 10.5 * 6 * 4.5cm / 4.1 * 2.4 * 1.8in |
| Package Weight | 175g / 6.2oz |
| Type | Effects Pedal |
Check the listing for details. MOOER FUNKY MONKEY Auto Wah Guitar Effect Pedal True Bypass Digital Wah MFT2. Condition: New. Listed at 71.99 USD.