| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | MOOER |
| Type | Multi effects |
| To Fit | Electric Guitar; Bass; Acoustic Guitar |
| MPN | Does Not Apply |
| Model | PE100 |
| Effect Types | 39 |
| Preset Patch Memory | 99 |
| User's Preset Patch Memory | 99 |
| Input | 1/4" mono audio jack |
| Output | 1/4" mono audio jack |
| Headphone Out: | 1/8" stereo audio jack |
| AUX IN | 1/8" stereo jack |
| Power Supply | AC adapter 9V DC 300mA (Included) |
| Power Adapter | US plug 110V |
| Item Dimension | 13.7 * 8 * 2.5 cm / 5.4 * 3.1 * 1 in |
| Item Weight | 240g / 8.5oz |
| Material | Aluminium alloy & PCB |
| Modules | 6 |
Check the listing for details. Mooer PE100 Guitar Multi Effects Pedal Desktop Effects Pedal LCD Display. Condition: New. Listed at 56.99 USD.