| Number of Holes | None |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Item Diameter | 4.33 in |
| Color | Multicolor |
| Material | Natural, Soil microorganisms, Essential oils |
| Item Depth | 0.79 in |
| Product Dimensions | 6.69 X 4.33 X 0.79 Inches |
| Brand | Unbranded |
| Type | Compost Starter |
| Batteries Required | No |
| Unit Type | oz |
| Capacity | 75 lb |
| Assembly Required | No |
| Features | Easy to Use, Stops odors, Starts composting, Accelerates composting, Enhances plant growth, Reduces kitchen waste odor |
| Unit Quantity | 1 package |
| Item Weight | 0.882 oz |
Check the listing for details. Natural Compost Accelerator with Essential Oils - Reduces Odor & Enhances Growth. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 16.99 USD. Key Features Unit Type: oz.