| Number of Holes | None |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Item Diameter | 4.33 in |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 0.79 in |
| Product Dimensions | 6.69 X 4.33 X 0.79 Inches |
| Brand | Unbranded |
| Type | Compost Starter |
| Capacity | 100 lbs |
| Assembly Required | No |
| Features | Easy to Use, Odor-Containing, Accelerator, Natural Deodorizer, Enhances Plant Growth, Indoor / Outdoor Use, Essential Oils, Convenient, Easy to Manage |
| Unit Quantity | 1 Package |
| Item Weight | 0.882 oz |
Check the listing for details. Natural Compost Starter & Odor Control - 4 Packets for Efficient Composting. Color: Green, Condition: New. Listed at 22.79 USD. Enhances Plant Growth: Enriched with the power of soil organisms, our starter promotes nutrient availability and uptake, leading to vibrant, flourishing plants. Supports healthier plant growth for a thriving garden.