| Brand | Haze |
|---|---|
| Type | Cajon |
| Item Height | 310 mm |
| Model | W308 |
| MPN | W308 |
| Material | birch wood |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Depth | 245 mm |
| Item Weight | 1 kg |
Check the listing for details. Natural W308- Haze Pad Cajon. Condition: New. Listed at 46.64 USD. The drum is easy to play—simply hit it with your palms or fingers to create rhythms. The sound varies depending on where you play the drum. It also features internal steel strings that produce a unique buzz-like tone.