| Returnable | 30-Day |
|---|---|
| Unit Type | lb |
| Sanding, Grinding and Polishing Accessory Type | Other |
| Tools Product Type | Test Equipment Part/Accessory |
| Kit | No |
| Product Height (in) | 4 in |
| Color Family | Brown / Tan |
| Product Width (in) | 12 in |
| Power Tool Accessory Type | Sanding/Grinding/Polishing Accessory |
| Product Length (in) | 12 in |
| UPC | 711181899931 |
Check the listing for details. Natural Walnut Shell Sandblasting Media Coarse Grit 10 lb Box. Condition: New. Listed at 23.90 USD. Eco-Friendly Sandblasting and Cleaning Power! Made from crushed walnut shells, it’s a biodegradable, low-dust alternative to traditional abrasives. Coarse Grit – Perfect for removing dirt, grease, and coatings without damaging surfaces.