| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Nuance |
| Type | Office & Business Software App |
| Format | DVD |
| Minimum Hard Drive Space | 3.2 GB |
| Language | English |
| Model | Dragon Naturally Speaking 12 Home Edition |
| Minimum Processor Speed | 2.2 GHz |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Naturally Speaking 12 Home Edition Speech Recognition Software. New, open box.. Condition: Like New, Made in United States. Listed at 21.00 USD. Naturally Speaking 12 Home Edition Speech Recognition Software. New, open box. CD envelope never opened.