| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Color | Black |
| Item Length | 190cm/74.8inch |
| Suitable For | Backpacking |
| Brand | Naturehike |
| Type | Cots |
| Unit Type | lb |
| Weight Capacity | 330.7lbs |
| Cot Material | Oxford Fabric |
| Item Height | 15cm/5.9inch |
| Model | Naturehike |
| Frame Material | Aluminum |
| Features | Breathable |
| Folded Dimensions | 54*18*18cm/21.3*7.09*7.09inch |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 4.85 |
| Item Width | 65cm/25.6inch |
| Item Weight | 2.2kg/4.85lbs |
Check the listing for details. Naturehike Camping Cot, Ultralight Folding Backpacking Cot. Color: Black, Condition: New. Listed at 90.00 USD. Tap here for more details on Naturehike Camping Cot, Ultralight Folding Backpacking CotBrand New Naturehike Camping Cot, Ultralight Folding Backpacking Cot