| Brand | Naturehike |
|---|---|
| Type | Cots |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Cot Material | Polyester, Oxford Fabric |
| Item Height | 5.9 in |
| Color | Black |
| Frame Material | Aluminum |
| MPN | XJC05-BK |
| Features | Portable, Lightweight, Quick-Drying, Foldable, Breathable |
| Item Length | 74.8 in |
| Suitable For | Backpacking, Indoor/Outdoor, Youth, Adults, Children, Indoor, Camping, Hiking |
| Item Width | 25.6 in |
Check the listing for details. Naturehike Camping Cot Ultralight Outdoor Folding Bed Portable Single *MISSING*. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 14.99 USD. Naturehike Camping Cot Ultralight Outdoor Folding Bed Portable Single *MISSING PART* Bed cloth part is missing and is NOT INCLUDED. Only what you see pictured is included. B4