| Included Components | Camping Cot |
|---|---|
| Color | Khaki |
| Material | Aluminum |
| Fabric Type | Polyester |
| Item Length | 74.8 in |
| Model Number | NH20JJ001 |
| Suitable For | Adults, Backpacking, Camping, Children, Hiking, Indoor, Indoor/Outdoor, Youth |
| Weight | 4.9 Pounds |
| Brand | Naturehike |
| Item Package Quantity | 1 |
| Type | Camping Cot |
| Care Instructions | Wipe With Dry Cloth |
| ISBN | 6927595761434 |
| Weight Capacity | 330 lbs |
| Cot Material | Polyester |
| Customer Package Type | Standard Packaging |
| Item Height | 5.9 in |
| Frame Material | Aluminum |
| Features | Breathable, Foldable, Lightweight, Portable, Quick-Drying |
| Item Shape | Rectangular |
| Item Width | 25.6 in |
| Is Assembly Required | Yes |
Check the listing for details. Naturehike Ultralight Outdoor Camping Cot Bed Pad. Color: Khaki, Condition: New. Listed at 104.95 USD. Naturehike Ultralight Outdoor Camping Cot Bed Pad Brand new. Removed from bag to inspect parts. Everything still in original packaging.