| UPC | 0695974747831 |
|---|---|
| Brand | NavePoint |
| Rack Unit Width | 19 in |
| Type | Wall Mount |
| Weight Capacity | 110 lb |
| Mount Type | Wall-Mounted |
| Rack Depth | 450 mm |
| Item Height | 29.6in. |
| MPN | 00405913 |
| Rack Unit Height | 15 U |
| Item Width | 21.6in. |
Check the listing for details. NavePoint 00405913 15U 450mm Depth Networking Cabinet. Condition: Used. Listed at 149.95 USD. NavePoint 15U - 19” wide enclosed rack with 450mm depth. Includes two exhaust fans with standard 3 prong plug-in. The 450mm depth offers ample space for cables and connectors, while the wall-mounted design allows for easy access and airflow. This networking cabinet from NavePoint is a reliable and practical choice for optimizing your server room or data center. Includes a castor wheel system for easy portability.