| Rack Depth | 20in |
|---|---|
| Brand | NavePoint |
| Type | Wall Mount |
| Rack Unit Width | 19" |
| Package Quantity | 1 |
| Manufacturer | NavePoint |
| Rack Capacity | 5U |
| Load Capacity | 150 lbs (68 kg) |
Check the listing for details. NavePoint 5U Vertical Server Rack Enclosure - Parent. Condition: New. Listed at 530.00 USD. Mounting rails feature both cage nut or 12-24 mounting options to suit your preference. 5U Vertical Wall Mount Rack Enclosure Cabinet Low Profile 20" Switch Depth Black. SECURE: Constructed of heavy-duty steel, this enclosure was designed with security in mind.