| Base Dimension | 9.1” L x 8.9” W 23.1 cm L x 22.8 cm W |
|---|---|
| Operating Temperature | 32°F – 104°F, 0°C – 40°C |
| Networking | Auto-selecting 10/100/1000 Base-T Ethernet using TCP/IP |
| CPU | Intel Celeron Processor N3060 (Dual core, 2.48 GHz). |
| Primary Display | 15” XGA, LED 1024x768 LCD |
| Touch Screen | Support for 5-wire resistive or surface |
| Enclosure | Polycarbonate/ABS impact resistant, high |
| Capacitive | Storage: 32GB or 64GB SSD options (higher capacity may be availab |
| Weight | (15” with MSR/Stand) 14.5 lbs (6.58 kg)Varies by configuration. S |
| Tilt Angle | 20° to 127° from vertical |
| Brand | NCR |
| Humidity | 5% to 85%, non-condensing |
| Model | 7734-3100-0033 |
| Dimensions (Countertop envelope through tilt angle) | 13.6” L x 14.77” W x 14.67” H, 34.6 cm L x 37.5 cm W x 37.2 cm H |
| Volatile Memory | 4GB DDR3L Standard, 1 SODIMM slot |
| Storage Temperature | 32°F – 113°F, 0°C – 45°C Must be in original pack material in hum |
Check the listing for details. NCR 7734-3100-0033 Terminal Touch Screen POS. Condition: Used. Listed at 55.24 USD. EnclosurePolycarbonate/ABS impact resistant, high. Touch ScreenSupport for 5-wire resistive or surface. Generic Replacemnt for Dresser Wayne 3 Product Display 887981-003 890530-001. See Site Prep Guide for details.