| Supported Scanning Sizes | A5 (148 x 210 mm), A4 (210 x 297 mm), A6 (105 x 148 mm) |
|---|---|
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Memory | 2 GB |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Item Height | 9in |
| Features | Scanner, Portable, Networkable, Duplex |
| Item Length | 13in |
| Item Width | 10in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm) |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0899061000315 |
| Brand | Neat |
| Type | Desktop Scanner |
| Color Depth | 48 Bit |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Model | NeatDesk |
| Connectivity | USB 1.0/1.1 |
| MPN | ND0B1UB40842ND1000, 00315 |
| Scanning Resolution | 600x600DPI |
Check the listing for details. Neat Desk ND1000 Desktop Scanner and Digital Filing System. Condition: Used, Made in China. Listed at 45.00 USD. This unit is preowned in its original packaging without its installation software CD, scanner calibration paper, and Quickstart guide.