| Operating Range | More Than 20 m |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Color | Black |
| Material | Plasitc with Non slip coating |
| Item Length | 6in |
| Brand | NEBO |
| Type | Flashlight |
| Lumens | 160 |
| Number of Batteries | 3 AAA |
| Item Height | 1.5in |
| Features | Impact Resistant, Waterproof |
| Cord Type | Cordless |
| Item Width | 2.5in |
| Country of Origin | China |
| Lighting Technology | LED |
| UPC | 645397931256 |
Check the listing for details. Nebo Armor 3 Flashlight/Work Light Waterproof, Non slip Impact Resistant 4 Modes. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 19.95 USD. Nebo Armor 3 Flashlight/Work Light Waterproof, Non slip Impact Resistant 4 Modes