| Brand | NEC |
|---|---|
| Interface | IDE |
| Compatible With | PC |
| Form Factor | 5.25 in |
| Model | NEC CDP-3001B |
| Readable Format | CD-ROM |
| Color | Beige |
| MPN | CDP-3001B |
| Item Length | 8 1/8" |
| California Prop 65 Warning | Na |
| Type | Internal Desktop Drive |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1 1/2" |
| Features | Indication Light |
| Unit Quantity | One |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 5 3/4" |
| Product Line | NEC |
Check the listing for details. NEC CDP-3001B IDE Internal CD-ROM Drive 5.25" Desktop Optical Drive Retro PC. Color: Beige, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.49 USD. NEC CDP-3001B Internal IDE CD-ROM Drive. Interface: IDE (40-pin). Pulled from a desktop system. Form Factor: 5.25" internal drive.