| Number of Items in Set | 4 |
|---|---|
| Minimum Wavelength | 380 nm |
| Maximum Wavelength | 800 nm |
| Color | White |
| Wattage | 9 W |
| Dimming Settings | 3 Levels |
| Socket Size | E26, E27 |
| MPN | NPB-A70-09W-4PC-Pro |
| Input Voltage | 110-265 V |
| Set Includes | 4 Bulbs, Remote Control |
| Suitable For | Seeding, Budding, Flowering, Fruit production |
| Spectrum | Full |
| Installation Area | Indoor |
| Brand | Necgemlex |
| Type | LED Grow Light Bulb |
| Control Style | Remote Control |
| Features | Dimmable, Full Spectrum, Timer, Easy to Install, Smart System |
| Power Consumption | 9 W |
| Lifespan | 30,000 Hours |
| Lighting Technology | LED |
Check the listing for details. Necgemlex LED Grow Light Bulbs Full Spectrum Dimmable 9W E26/E27 4-Pack. Color: White, Condition: New. Listed at 20.00 USD. Necgemlex LED Grow Light Bulbs Full Spectrum Dimmable 9W E26/E27 4-Pack