| Air Consumption (CFM) | 5, Min |
|---|---|
| Air Inlet Size | 1/4" |
| Bore Diameter | 1-1/2" |
| BPM | 4,500 |
| Brand | BFO |
| Custom Bundle | No |
| Hose Size | 3/8" |
| Model | Air Needle Scaler |
| Modified Item | No |
| MPN | WF0PKC |
| Needle Diameter | 1/8" |
| Needle Length | 7" |
| Needles (qty.) | 19 |
| Non-Domestic Product | No |
| Notice | This is aftermarket replcement part., California Prop 65 Warning. |
| Operating PSI | 90 |
| Product Type | Needle scaler |
| Stroke Length | 1-37/64" |
Check the listing for details. Needle Scaler Air Pneumatic Rust Corrosion Slag Remove Deburring Cleaning Tool. Condition: New. Listed at 37.68 USD. Product Type: Needle scaler. Needle Length: 7". 40.12" Propeller Drive Shaft Rear for Range Rover Sport Utility 4WD AWD 1995-02. Heavy Duty Coolant Pump for PC300-6 PC300-7 R220-5 3960342 Direct Fit Cast Iron.