| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | AllAboutEmbroideryUA |
| MPN | B07KM986NL |
| Type | Needlework |
| Color | As Shown |
| Material | Beech Wood |
| Size | 15.7" x 22" |
| Item Height | 1.0 |
| Item Length | 1.0 |
| Item Width | 1.0 |
| Product | AllAboutEmbroideryUA B07KM986NL |
| Compatible Brand | AllAboutEmbroideryUA |
| Department | Unisex |
| Style | Modern |
| Model | B07KM986NL |
| Scent | Not Specified |
| Flavor | Not Specified |
| Shade | Multi |
| Active Ingredients | See Description |
| Number of Pieces | 1 |
| Shape | Standard |
| Finish | Standard |
| Pattern | Solid |
| Theme | General |
| Age Group | Adult |
| Gender | Unisex |
| Unit Type | Unit |
| Number in Pack | 1 |
| Capacity | Standard |
| Volume | Not Specified |
| Weight | Not Specified |
| Texture | Smooth |
| Voltage | 110-120V |
| Certification | Not Certified |
| Stove Type Compatibility | Universal |
| Dosage | See Label |
| Ink Color | As Shown |
| Compatible Model | Universal |
| Power Source | Battery |
| For Gun Type | Universal |
| Thread Count | 200 |
| Wattage | 60W |
| Occasion | Everyday |
| Neckline | Round |
Check the listing for details. Needlework Table & Lap Stand w/ Adjustable Organic Beech Wood Frame. Color: As Shown, Condition: New, Made in United States. Listed at 97.72 USD. Material Beech Wood. This stand is perfect for many types of craft projects. Suitable for Cross Stitch, Tapestry and Embroidery Frees up both hands for stitching. model Wood. partNumber Wood.