| Brand | Neewer |
|---|---|
| Mounting Points | Bowens Mount |
| Type | Parabolic Softbox |
| Model | NS92P |
| Folded Size | 29.1"x6.3"x2.6"/74x16x6.5cm |
| Dimensions | φ35.4''x17.7"/φ90x45cm |
| Features | Effortless Assembly |
| Material | Oxford Fabric, Aluminum Alloy |
| Application | Photo & Video |
| Weight | 2.4lb/1108g |
Check the listing for details. NEEWER 35.4''/90cm Softbox Quick Release Octagon Soft Box for Aputure 120d Godox. Condition: New. Listed at 66.02 USD. Includes two layers of light diffusers and a honeycomb grid for optimal output 【Honeycomb Grid & Diffusers】 The softbox lighting kit includes internal and external diffusers, which can be combined for an even softer and more diffused light.