| Stove Type Compatibility | Not Specified |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Corded Electric |
| Size | One Size |
| Wattage | 55 W |
| Product | Other |
| Firmness | Not Specified |
| MPN | 10100416NW |
| Item Length | Not Specified |
| Shade | Not Specified |
| Form Factor | Standard |
| Department | Unisex |
| Formulation | Not Specified |
| Voltage | Not Specified |
| Item Height | Not Specified |
| Light Type | LED |
| Style | Classic |
| Features | Standard |
| Storage Capacity | Not Specified |
| Item Width | Not Specified |
| Compatible Brand | NEEWER |
| Battery Technology | Not Specified |
| Installation | Not Specified |
| Screen Size | 18 in |
| Insect Repellent Treated | No |
| Color | White |
| Compatible Model | RL-18 |
| Material | Aluminum |
| Internet Connectivity | Not Specified |
| Brand | Neewer |
| Type | Ring Light |
| Model | RL-18 |
| Connectivity | Not Specified |
| Power | 55 W |
| Item Weight | Not Specified |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Neewer RL-18, Large 18 Inch Ring Light 55W LED Ringlight, Diffuser & Case *READ*. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 24.90 USD. The light was tested and working well. Diffuser is included. There is no stand. Packaged with care. Fast shipping! Message me if you have any questions. Thank you