| Brand | INTSUPERMAI® |
|---|---|
| Vacuum regulated | 300L/min |
| Speed | 2900RPM |
| Air flow | 480L/min |
| Noise | 65dB(A) |
| Voltage | AC110V |
| MPN | 46-057155MAI |
| Drainage Diameter | 0.8"(20mm) |
| Country of Origin | China |
| Power | 600W |
| UPC | 198462797689 |
Check the listing for details. Negative Pressure Pump Suction Machine 110V Portable Vacuum Pump System. Condition: New, Made in China. Listed at 1494.60 USD. The electric suction machine utilizes motor-driven negative pressure generation to efficiently remove fluids and debris during procedures. Maintains clean operative field, prevents cross-contamination, and enhances patient comfort.