| Bundle Description | None |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Custom Bundle | No |
| Modification Description | None |
| Modified Item | No |
| Unit Type | Unit |
| Item Width | 4-1/8 INCHES |
| Item Length | 8-1/8 INCHES |
| Unit Quantity | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| UPC | 0837013019244 |
| Brand | Neiko |
| Handle Size | 6 in |
| Type | Wire Stripper/Cutter |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Height | 1.0 in |
| Color | Red |
| Model | 01924A |
| MPN | 01924A |
| Features | Automatic, Insulated, Adjustable |
| Material | Metal |
| Item Weight | 12.8 ounces |
| Jaw Size | 3 in |
Check the listing for details. NEIKO ( 01924A ) 3-in-1 Automatic Wire Stripper Cutter Crimping Tool Self-Adjust. Color: Red, Condition: New. Listed at 19.71 USD. NEIKO 01924A 3-in-1 Automatic Wire Stripper, Cutter, and Crimping Tool, Auto Self-Adjusting Pliers that Cut up to 24 AWG. NEIKO 01924A 3-in-1 Automatic Wire Stripper, Cutter, and Crimping Tool, Auto Self-Adjusting Pliers that Cut up to 24 AWG Features: ---This wire cutter and crimper tool is the ideal cutting device for wires, cables, wire jackets, and wire insulation.