| Number of Keys | 25 |
|---|---|
| Type of Keys | Synth |
| Input/Output Ports | USB In, USB Out |
| Analog/Digital | Digital |
| MPN | IMPACTLX25 |
| Item Length | 19 in |
| Materials sourced from | China |
| Brand | Nektar |
| Type | Keyboard Controller |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.5 in |
| Pedal Inputs | 1 |
| Model | Impact LX25+ |
| Features | Faders, Pad Triggers, Transport Controls, USB Compatible |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 10.5 in |
| Item Weight | 4 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Nektar Impact LX25+ - USB MIDI Controller Keyboard with Nektar DAW Integration. Condition: Used, Made in China. Listed at 78.99 USD. Used - tested & working Bought it a couple years ago, played it once or twice, and it’s been in storage since. Could be yours! Nektar Impact LX25+ | USB MIDI Controller Keyboard with Nektar DAW Integration Dark Grey