| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
|---|---|
| Features | Made of high quality material, Durable |
| Note: | Do not send to the Canary Islands |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Lead | 4mm (one turn of the screw rod) |
| Brand | Unbranded/Generic |
| Model | GGP |
| Effective stroke | 100mm /200mm/ 300mm |
| Accuracy | 0.03mm |
| Ballscrew diameter: | 12mm |
| Speed | 40-100mm/s |
| Horizontal load | 30kg-max 50kg |
| Vertical load | 15kg |
| Voltage | 24V |
| Current | 3A |
| Torque | 0.9NM |
| Stroke Length | 100mm (4 in) |
Check the listing for details. Nema-23 Motor Linear Guide Rail CNC Slide Stage Actuator Ball Screw Motion Table. Condition: New. Listed at 60.00 USD. Ball Screw Linear Rail Motion Slide Table + 23 Nema Stepper Motor 100mm Durable! Nema 23 Stepper Motor;. 1pc 23nema Stepper Motor. Effective Stroke: 100mm. Lead: 4mm (One Turn of the Screw Rod). 1pc Ball Screw Guide Sliding Table.