| Insulation Type | Synthetic |
|---|---|
| Size | Regular |
| Color | Mango-Huckleberry |
| Set Includes | Vortex™ pump sack |
| Item Length | 72in |
| Packed Size | 10.5 L |
| Suitable For | Camping |
| Brand | Nemo |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Inflatable Mattress |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Model | Nemo Tensor Inulated |
| Features | Roll Up, Self-Inflating Mattress, Ultralight |
| Stuff Sack Size | 10 X 4 in |
| Item Width | 25 |
| Item Weight | 18oz |
Check the listing for details. Nemo Tensor alpine Ultralight Insulated Sleeping Pad, Regular Mummy 72x20". Color: Mango-Huckleberry, Condition: Used. Listed at 120.00 USD. Tested and working. Patch kit included. No box included.