| Country of Origin | China |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Size | 32 In |
| Color | Stainless |
| Material | Stainless Steel |
| Set Includes | Adapter, Adjustable Feet, Drain Channel, Lifting Hook, Filter Basket |
| Item Length | 32" |
| Suitable For | Shower |
| Brand | Neodrain |
| Type | Linear Drain with Grate |
| Item Height | 2.85" |
| Model | ZA3-32-G01-BR |
| Features | Rust Resistant, Tileable |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Item Width | 2.76" |
Check the listing for details. Neodrain 32" Linear Shower Drain Brushed Stainless Steel Brick Pattern Grate. Color: Stainless, Condition: New, Made in China. Listed at 49.99 USD. √ Linear Shower Drain Accessories: Open the Grate from both sides of the linear shower drain by using a lifting hook, the strainer can filter hair and particulate impurities effectively. Adjustable feet support the channel body during installation,can solve the installation problem effectively caused by the unevenness of the ground.