| Item Dimensions L X W X Thickness | 0.8"th |
|---|---|
| Item Thickness | 2e+1 Millimeters |
| Shape | Block |
| Number Of Items | 2 |
| Unit Count | 2.0 Count |
| Included Components | Magnets With Hole |
| Size | 40x40x20mm |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 1.6 in |
| Material Type | Neodymium |
| Material | Neodymium |
| Grade | N52 |
| Product Dimensions | 0.8"th |
| Brand | Unbranded |
| Number Of Pieces | 2 |
| Number in Pack | 2 |
| Model | Neodymium Block Magnets |
| Coating | Nickel |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Neodymium Block Magnets - 2 Pack. Color: Silver, Condition: New. Listed at 50.99 USD. Unlock the power of precision and utility with our Neodymium Block Magnets, expertly designed to fulfill a myriad of your project needs. Why Choose Our Neodymium Block Magnets?. Model: Neodymium Block Magnets Unit Quantity: 2 Material: Neodymium Shape: Block.