| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number in Pack | 1 |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| MPN | 9042 |
| Item Width | 6mm |
| Material | Neodymium |
| Grade | N35 |
| Thickness | 2.5mm |
| Shape | Disc |
| Brand | Radial Magnets |
| Item Diameter | 6mm |
| UPC | 697273947301 |
Check the listing for details. Neodymium Magnet Disk Sensor N35 D6mm(A) x 2.5mm | 100% sorted with a max 3-d.... Condition: New, Made in China. Listed at 1.20 USD. Neodymium Magnet Disk Sensor N35 D6mm(A) x 2.5mm | 100% sorted with a max 3-degree angle deviation. Grade of Neodymium: N35. Magnet Size: 6mm x 2.5mm. Plating/Coating: Ni-Cu-Ni(Nickel). Max Temperature: 80℃ /176F.