| Returnable | 30-Day |
|---|---|
| Shape | Rod |
| Product Weight (lb) | .25 lb |
| Color | Black |
| Thickness (in) | .625 |
| Material | Neodymium |
| Product Width (in) | .625 in |
| Magnet Material | Neodymium |
| Brand | MagnetPAL |
| Maximum pull (lb) | 15 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Fastener Type | Magnetic |
| Features | Rare Earth |
| Product Height (in) | 1.125 in |
| Stability temperature (F) | 1861 |
| Product Length (in) | .625 in |
| Item Weight | 25 lb |
| Product Depth (in) | .625 in |
| UPC | 313114812866 |
Check the listing for details. Neodymium Magnet Stud Finder Key Holder 3 Pack Heavy Duty Anti Rust Black Tool. Color: Black, Condition: New. Listed at 31.36 USD. MagnetPal Heavy-Duty Neodymium Anti-Rust Magnet. Can be used as a Magnetic Stud Finder, Hide-A-Key, Tool Holder and Retrieval, Most Powerful Magnet 12 lbs. Pull, Indoor or Outdoor Multi-Use Tools, Quick Release Keys and much more.